Miejsca warte odwiedzenia

Najlepszy sposób na nudę! Sprawdź nasze rekomendacje oraz miejsca warte odwiedzenia.

Atrakcje dla aktywnych
Dla miłośników zabytków
Festiwale i koncerty
Dla miłośników dobrej kuchni
Sprawdź nasze rekomendacje
Pobliskie atrakcje

Mazury to malownicza kraina w Polsce, która zachwyca swoim naturalnym pięknem i bogactwem kulturowym. To idealne miejsce dla miłośników natury, którzy chcą zrelaksować się i odetchnąć od miejskiego zgiełku. Oprócz tego, Mazury oferują wiele atrakcji turystycznych, które z pewnością przyciągną Twoją uwagę. Znajdziesz tam mnóstwo zabytków, muzeów, festiwali i imprez, a także możliwości aktywnego wypoczynku, jak wędkarstwo, żeglarstwo czy kajakarstwo.

Mazurska Pętla Rowerowa

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych szlaków rowerowych w Polsce. Prowadzi przez malownicze krajobrazy Puszczy Piskiej, południowej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, a także przez wiele urokliwych miast i wsi Mazur.

Rowerowe wycieczki są świetną okazją do poznania pięknych krajobrazów i przyrody Mazur. Wzdłuż trasy znajdują się liczne jeziora, lasy, pola oraz urokliwe wsie, które zachęcają do zatrzymania się i odpoczynku. To doskonała opcja dla miłośników spędzania wolnego czasu w sposób aktywny.

Spływ kajakiem Krutynią

Jest to jedna z obowiązkowych atrakcji, które musimy zaliczyć będąc na Mazurach. Rzeka Krutynia leży na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Jest to magiczne miejsce, w którym możemy podziwiać piękno otaczającej nas dziewiczej natury. Trasa wiedze przez rzekę oraz pobliskie Jeziora. Dzięki temu możemy z perspektywy wody zwiedzać pobliskie wioski i miasteczka. Możemy również zatrzymać się w pobliskich restauracjach aby zjeść obiad lub urządzić swój własny piknik czy grill nad wodą w przepięknych okolicznościach przyrody.

W przerwie przy zwiedzaniu
Gdzie warto odpocząć?

Zapraszamy do lokalnej kawiarni na Mazurach, gdzie serwujemy najlepszą kawę w okolicy i pyszne, świeże wypieki. Nasza kawiarnia to miejsce, gdzie możesz odpocząć i zrelaksować się w przyjemnej atmosferze, ciesząc się widokiem na piękne jeziorko z fontanną. Oferujemy także szeroki wybór herbat, smoothie i innych napojów. Czekamy na Ciebie z uśmiechem i gorącą filiżanką kawy!

Artystyczne Ciacho – ul.Ratuszowa 1b, 11-700 Mragowo

Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie

To wyjątkowe miejsce, gdzie spotkamy zwierzaki które, mimo iż uchodzą za dzikie to są oswojone i przyjazne człowiekowi. Można je nakarmić czy pogłaskać oraz dowiedzieć się wiele na temat ich życia i codziennego funkcjonowania podczas spaceru z przewodnikiem. Dla wielu z nas jest to niesamowite przeżycie, ponieważ na co dzień nie mamy okazji do tak bliskiego kontaktu z dzikimi zwierzakami. Szczególnie dużą frajdę ta atrakcja przyniesie dzieciakom, które na pewno będą zachwycone.

Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce

Święta Lipka to niewielka wieś położona w województwie warmińsko-mazurskim, która słynie z przepięknej barokowej bazyliki pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. To ważne miejsce pielgrzymkowe, które przyciąga rzesze turystów z całej Polski i Europy. Wewnątrz bazyliki można podziwiać przepiękne barokowe dekoracje, a także słuchać koncertów organowych na jednym z największych w Polsce organów.

Obok kościoła znajduje się klasztor oo. Bernardynów, a także wiele innych ciekawych zabytków, takich jak kaplica Świętego Krzyża czy kolumna maryjna.

Bunkry Wilczy Szaniec

Wilczy Szaniec to jedno z najważniejszych miejsc związanych z historią II wojny światowej w Polsce. Dawniej Wilczy Szaniec był jednym z największych kompleksów bunkrów w których podczas wojny stacjonowali jedni z najważniejszych współpracowników Adolfa Hitlera, a także on sam. Dziś w tym miejscu mieści się muzeum, w którym można obejrzeć rekonstrukcje bunkrów i poznać szczegóły związane z zamachem oraz historią tego miejsca.

Zwiedzając bunkry, można przenieść się w czasie i poczuć atmosferę tamtych wydarzeń. Dla miłośników historii i militariów, Wilczy Szaniec to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Wioska Żeglarska w Mikołajkach

Mikołajki są obowiązkowym punktem na mapie, który musimy odwiedzić będąc na Mazurach. Mówi się o nich, że są sercem Mazur. Co roku gromadzą tysiące turystów, którzy tłumnie przyjeżdżają podziwiać uroki tego małego miasteczka. Jest to miejsce bajeczne położone wśród jezior  i lasów. Natura gra tu pierwszoplanową rolę. Spacery promenadą podbiją serce wielu osób.

Obowiązkowym elementem spędzenia czasu w Mikołajkach są również rejsy statkami po największych i najciekawszych jeziorach Mazurskich. W ten sposób można opłynąć kilka miasteczek, które są połączone ze sobą kanałami.

Twierdza Boyen – Giżycko

Twierdza Boyen w Giżycku jest historycznym obiektem obronnym zbudowanym w XIX wieku, której nazwa pochodzi od pruskiego generała Hermanna von Boyena.

Jest to imponująca fortyfikacja, która została wzniesiona w celu ochrony Prus Wschodnich. Twierdza składa się z pięciu bastionów i posiada rozległy system fortyfikacji, w tym fosy, umocnienia ziemne oraz liczne forty. Obecnie twierdza Boyen jest popularną atrakcją turystyczną, gdzie można podziwiać jej zachowane fragmenty, m.in. fortyfikacje, kazamaty i wieże strażnicze, a także zwiedzać muzeum wojskowe prezentujące historię fortyfikacji i regionalnej obronności.

Miasteczko Westernowe Mrongoville

Urokliwa atrakcja turystyczna, znajdująca się w Mrągowie. Jest to miejsce, gdzie można przenieść się w czasie i poczuć atmosferę Dzikiego Zachodu.

Mrongoville oferuje bogaty program rozrywkowy, obejmujący pokazy westernowe, jazdy konne, strzelanie z łuku czy przejażdżki na dorożkach. W miasteczku można również zobaczyć autentyczne budynki w stylu westernowym, takie jak saloon, bank czy posterunek szeryfa.

To idealne miejsce dla miłośników westernów i wszystkich, którzy chcą doświadczyć przygody w stylu Dzikiego Zachodu, wprowadzającą w świat kowbojów i Indian.

Park linowy Ruciane Nida

Park linowy Lemur to miejsce sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi. Rozwija w uczestnikach kreatywność, sprawność, uważną obserwację, umiejętność pracy w zespole, a także koordynację ruchową. Polecane jest szczególnie rodzinom, a także znajomym chcącym spędzić wyjątkowo wspólny czas.

Park Linowy Lemur to 6 tras o różnym stopniu trudności, mających od 60m do 220m długości. Trasa fioletowa przygotowana została z myślą o najmłodszych uczestnikach, już od 3. roku życia. Dla starszych dzieci i dorosłych pozostawiamy do dyspozycji trasę: pomarańczową, żółtą, niebieską, zieloną i czerwoną.

Pozostałe polecajki usługowe